Hoonest

A-energiaklassi kodud

Ridamajad on projekteeritud standardkasutusel A-energiaklassi.

Ridamajade küttelahendus

Mõlema ridamaja iga korter varustatakse soojaga ühisest tehnilisesse ruumi rajatavast soojussõlmest, mõlemal ridamajal oma soojussõlm. Soojusallikaks on õhk-vesi soojuspump. Hooned varustatakse põrandakütte süsteemiga (kollektoritega). Põrandakütte kontuuride soojusandvuse reguleerimine toimub korteri põhiselt igas ruumis individuaalselt termoregulaatorite abil.

Ventilatsioon

Hoonetesse on ette nähtud korteripõhine soojustagastusega ventilatsiooniagregaat. Värske õhk puhutakse elutubadesse sissepuhkeplafoonide abil. Väljatõmme santehnilistest ruumidest, köögist ja esikust.

Veevarustus ja kanalisatsioon

Igal ridamaja korteril on eraldi kaugloetavad mõõtjad nii külma kui ka sooja vee jaoks, kogu tarbevesi saadakse Tallinna Vee trassist ning soojendatakse maja enda soojasõlmes, hoonetesse rajatakse olmereoveekanalisatsioon. 

Kande- ja välisseinad, fassaad

Kandekonstruktsioonid – ridamajade välisseinad ehitatakse betoonblokkidest ja monteeritavast raudbetoon konstruktsioonist; hoonete välisseinad ja fassaad – välisseinad on betoonplokkidest 190/240 mm soojustatud ja viimistletud lamelltellisega, krohvi, tsementkiudplaadi ning puiduga. 

Siseseinad ja vahelaed

Majaosade vahelised seinad – majaosade vahelised ja kandvad seinad on laotud mõlemalt poolt krohvitud 240 mm õõnesbetoonplokkidest; majaosa siseseinadsiseseinad on metallkarkassil kipsplaatidest seinad, kipsplaadid paigaldatakse kahest kihist mõlemalt poolt, karkassi vahel paigaldatakse mineraalvill, köögiossa kipsplaadi taga paigaldatakse tugevduseks vineer, siseseinad viimistletakse vastavalt ruumi vajadusele ning valitud sisekujunduspaketile; vahelaed – majaosade vahelaed on õõnespaneelidest.

Põrandad, laed, katus

Põrandad – põrandad on kaetud parkettiga, mille kujundus vastab valitud siseviimistluspaketile, parketti täiendab valitud põrandaliistud, esikute ja sanitaarruumide põrandad on kaetud siseviimistluspaketile vastava keraamilise plaadiga; laed- majaosade 1. korruse lagede kõrgus 2.85 m ja 2. korrusel minimaalselt 2.65 m ja viimistlus on valgeks värvitud r/b paneel, sanitaarruumides, esikutes, koridorides ja korteri nendes osades, kus paiknevad tehnosüsteemid (nt ventilatsioonitorud), on kipsplaadist valgeks värvitud ripplagi kõrgusega minimaalselt 2,4 m; katus – ridamajade katuseks on lamekatus, katusekatteks on 2 x SBS bituumenkate.

Aknad, siseuksed, välisuksed

Aknadkolmekordsed puit konstruktsioonil pakettaknad, kogu akende kaalutud keskmine U < 0,8 W/ m²K, aknaraamide värv nii väljast kui seest on tumehall; siseuksed – majaosade siseuksed on valitud siseviimistluspaketist olenevalt puituksed, saunauksed on puidust käepidemega läbipaistvad klaasuksed; välisuksedpuituksed, mis on varustatud turvalukuga ja fonolukusüsteemiga ja turvaanduritega.

Elektripaigaldis

Sanitaarruumide ja esikute kipsist ripplagedesse on paigaldatud süvistatud LED-valgustid. Tubades on olemas valgustite kaabeldus, valgustid tarnib ja paigaldab korteri omanik.

Trepid

Sisetrepid – hoonesisesed trepid on puitkonstruktsioonil puitastmetega; trepiaste õues – ukse esise õuetrepid on betoonist ühe astmega ning kaetud harjatud betooniga. 

Muud lahendused

Kastmisveesüsteem – hoonete perimeetrile paigaldatakse üks üldkasutatav kastmiskraan (üldvesi), igale majaosale paigaldatakse lisaks kaks kastmiskraani, üks maja ees, teine maja taga; elektriautode laadimise võimalus – elektriautode laadimiseks on tehtud valmidus, laadijaid ei ole paigaldatud; prügiaedik – prügi käitlemine on lahendatud prügikonteineritega (1 olmeprügi, 1 paberi- ja papi konteiner, 1 pakend ja 1 biolagunevate jäätmete konteiner), mille asukoht on kavandatud kinnistule sissesõidutee kõrvale, jäätmete kogumine lahendatakse ühiselt Räägu tn 16 ja Räägu tn 18 krundiga; rattaparkla – mõlema ridamaja elanikele on ühine rattaparkla; välishaljastus – kinnistul valgustatakse lokaalselt sissepääsuteed ja parkimisplatsid, alale on kavandatud liivakattega mänguala, mida piirab murukividest kõnnitee, taimeliikidest on kasutatud dekoratiivseid liike, mis annaksid krundile vertikaalse mõõtme ja vaated, lisaks on liigid dekoratiivsed aasta läbi olles kevadised õitsejad, sügisesed viljujad ja aasta läbi rohelised.

Meie veebilehe kasutamise jätkamisega nõustute veebilehe põhifunktsioonide toimimiseks ja kasutaja eelistuste salvestamiseks vajalike küpsiste kasutamisega.

Save preferences More info
Developed by Reaktiiv